Tämä 2555 euron malli ei ole mikään tavallinen matkapuhelin. Siinä on myös HDMI-liitäntä, joten voit käyttää sitä johdon ja mahdollisen kiinnikkeen avulla 6,5 tuuman 4K-näyttönä kamerassa, jossa on HDMI-lähtöliitäntä. Laitteen kuva on suuri ja yksityiskohtainen suorakatselussa ja tallenteiden tarkastelussa. Tämä on etuna etenkin videoissa. Myös värien toisto näytti paremmalta kuin Sony A7S III:n sisäisellä näytöllä.
USB-liitännän avulla voit siirtää kuvia kamerasta puhelimeen ja lähettää ne edelleen 5G:n kautta, mutta asetusten määrittäminen on hankalaa.
Puhelimen oma kolmoiskamera on markkinoiden paremmasta päästä. Erityisesti 24 mm:n objektiivia vastaava kamera on erinomainen. Siinä on vahva automaattitarkennus, joka seuraa liikkuvia henkilöitä varmasti.
HINTA
2555 €